INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

Tisdag 30 augusti

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

Tisdag 27 September

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

Tisdag 25 oktober

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

Tisdag 29 november

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

Tisdag 31 januari 2023

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

Tisdag 28 mars 2023

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

Tisdag 25 april 2023

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

Tisdag 30 maj 2023

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

HÖSTTERMINSTART

Onsdag 17 augusti

Vi börjar nytt läsår 2022-2023 och hälsar vår nya förskoleklass

välkommen på sin första skol och-fritidsdag!

FRITIDS STÄNGT

Planeringsdag fredag 12 augusti

Fritids är stängt

FRITIDS STÄNGT

Planeringsdag måndag 9 januari 2023

Fritids är stängt

KULTURSKOLAN RAKETEN

Björkhagsplan 5-9
121 53 Johanneshov
GPS Icon depicting location-arrow

Sjukanmälan för elever tel: 0515-43608

Lågstadiet / Fritids tel: 08-648 14 57

Fritidsklubbens mobil: 073-426 54 28

AKUTTELEFON: 08-122 01 223  hit ringer du ENDAST i akuta ärenden, som tex ett olycksfall. Övriga ärenden hänvisas till info@kulturskolanraketen.se

SCROLLA NER FÖR ÖVRIGA KONTAKTER

LEDNING

ALLMÄNNA FRÅGOR: Maila till: info@kulturskolanraketen.se

EKONOMI / FAKTUROR: Maila till: ekonomi@kulturskolanraketen.se

KULTUR: Har du information om teater, film mm, maila vårt kulturombud: ingela.kagebo@kulturskolanraketen.se

Mario Marx

Huvudman Telefon: 08-659 53 09
mario.marx@kulturskolanraketen.se

Stefan Laurentii

Rektor Telefon: 070-659 07 09
stefan.laurentii@kulturskolanraketen.se

Tanja Marx

Administratör Telefon: 072-89 86 327
Telefontider: Tisdag & Fredag
11:00 - 12:30
tanja.marx@kulturskolanraketen.se

LÅGSTADIET

Sjukanmälan: 0515-43608

Lågstadiet / Fritids tel: 08-648 14 57

Ing-Marie Eriksson

Förskoleklass ing-marie.eriksson@kulturskolanraketen.se

Jeanna Bagger Jörgensen

Förskoleklass jeanna.bagger.jorgensen@kulturskolanraketen.se

Ninna Pettersson

Mentor Klass 1 ninna.pettersson@kulturskolanraketen.se

Sara Huss

Mentor klass 1 sara.huss@kulturskolanraketen.se

Linda Strömberg

Mentor klass 2 linda.stromberg@kulturskolanraketen.se

Sara Huss

Mentor klass 3 sara.huss@kulturskolanraketen.se

MELLANSTADIET

Sjukanmälan: 0515-43608

Madelene Klein

Mentor Klass 4, Matte / NO madelene.klein@kulturskolanraketen.se

Hans Folkman

Mentor Klass 5, Svenska / SO hans.folkman@kulturskolanraketen.se

William Wiberg

Tema / Mediapedagog / Resurs william.wiberg@kulturskolanraketen.se

HÖGSTADIET

Sjukanmälan: 0515-43608

Elin Winberg

Mentor Klass 6 / Matte / NO / Tema elin.winberg@kulturskolanraketen.se

Patrik Hansson

Mentor Klass 6 / Franska / Engelska patrik.hansson@kulturskolanraketen.se

Malin Lager

Mentor Klass 7 / Svenska / Engelska malin.lager@kulturskolanraketen.se

Karin Löf

Mentor Klass 7 / Idrott och hälsa / SO karin.lof@kulturskolanraketen.se

Cecilia Ehnborg

Mentor Klass 8 / Textilslöjd /
Hem och konsumentkunskap
cecilia.ehnborg@kulturskolanraketen.se

Thomas Lundgren

Mentor Klass 8 / Likabehandlingsansvarig
SO / Tema / Teater
thomas.lundgren@kulturskolanraketen.se

Minna Thullberg

Mentor Klass 9 / Matte / NO minna.thullberg@kulturskolanraketen.se

Simon Schiller

Mentor Klass 9 / trä-och metallslöjd simon.schiller@kulturskolanraketen.se

Cristián Canales Leyton

Spanska / Musik cristian.canales@kulturskolanraketen.se

Caroline Lund

SO / Drama /
Hem och konsumentkunskap
caroline.lund@kulturskolanraketen.se

PRAKTISK/ESTETISK VERKSAMHET

Ingela Kågebo

Musik / Kulturombud ingela.kagebo@kulturskolanraketen.se

Celia Berndtzen

Rörelse celia.berndtzen@kulturskolanraketen.se

Veronika Westlund

Bild veronika.westlund@kulturskolanraketen.se

Caroline Lund

Drama caroline.lund@kulturskolanraketen.se

Cristián Canales Leyton

Musik klass 7 cristian.canales@kulturskolanraketen.se

ELEVHÄLSA & SPECIALLÄRARE

info@kulturskolanraketen.se

Pernilla Forsmark

Skolsköterska Telefon: 08-643 63 81
pernilla.forsmark@kulturskolanraketen.se

Lisa Marx

Speciallärare lisa.marx@kulturskolanraketen.se

Caroline Ridderstad

Kurator caroline.ridderstad@kulturskolanraketen.se

Dalia Cohen

Skolläkare Maila skolsköterska för vidarekontakt

FRITIDS & FRITIDSKLUBBEN

Lågstadiet / Fritids tel: 08-648 14 57

Fritidsklubbens mobil: 073-426 54 28

Ninna Pettersson

Fritids ninna.pettersson@kulturskolanraketen.se

Andreas Hedwall

Fritids andreas.hedvall@kulturskolanraketen.se

Kristoffer Labbart

Fritids kristoffer.labbart@kulturskolanraketen.se

Mattias Abrahamsson

Fritids mattias.abrahamsson@kulturskolanraketen.se

Maritza Carpio

Fritids maritza.carpio@kulturskolanraketen.se

Miranda Nielsen

Fritids miranda.nielsen@kulturskolanraketen.se

Viggo Örsan

Fritids viggo.orsan@kulturskolanraketen.se

Celia Berndtzen

Fritids celia.berndtzen@kulturskolanraketen.se

Martin Andersson

Fritidsklubben / Fritids martin.andersson@kulturskolanraketen.se

Sanna-Lisa Gesang-Gottowt

Fritidsklubben sanna-lisa.gesang@kulturskolanraketen.se

William Wiberg

Fritidsklubben william.wiberg@kulturskolanraketen.se

Camilla Tollstoy

Fritidsklubben camilla.tollstoy@kulturskolanraketen.se

Estelle Györki

Fritidsklubben estelle.gyorki@kulturskolanraketen.se

ELEVASSISTENTER

Martin Andersson

Elevassistent martin.andersson@kulturskolanraketen.se

Sanna-Lisa Gesang-Gottowt

Elevassistent sanna-lisa.gesang@kulturskolanraketen.se

Christine Sundberg

Elevassistent christine.sundberg@kulturskolanraketen.se

Viggo Örsan

Elevassistent viggo.orsan@kulturskolanraketen.se

Estelle Györki

Elevassistent estelle.gyorki@kulturskolanraketen.se

KÖK

Magnus Hasselgren

Kökschef Telefon: 070-738 78 59

Lars Johannesson

Kock lars.johannesson@kulturskolanraketen.se

Helena Förberg

Köksbiträde helena.forberg@kulturskolanraketen.se

ÖVRIG PERSONAL

Marcus Tagel

Datapedagog marcus.tagel@kulturskolanraketen.se

Melina Hillerberg

SYV- Studie- och yrkesvägledare melina@hillerberg.se

Jörgen Dosthe

Vikariesamordnare / Vaktmästare jorgen.dosthe@kulturskolanraketen.se

Hans Frödin

Vaktmästare