INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

Tisdag 30 januari 2024

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

SPORTLOV

Måndag 26 februari - fredag 1 mars 2024

SPORTLOVSVECKA

LOVDAG

Onsdag 6 mars

Planeringsdag för lärare = skolan stängd

Fritids är öppet

INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

Tisdag 26 mars 2024

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

PÅSKLOV

Tisdag 2 april - Fredag 5 april = VECKA 14

PÅSKLOV

INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

Tisdag 30 april 2024

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

LOVDAGAR

Torsdag 9 maj - Måndag 13 maj

Skolan stängd pga Kristi Himmelsfärd tors-fred 9-10 maj

Studiedag måndag 13 maj, fritids är öppet

INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

Tisdag 28 maj 2024

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

LOVDAG

Torsdag 6 juni

Sveriges Nationaldag

SOMMARAVSLUTNING

Tisdag 11 juni

Sommaravslutning = GLAD SOMMAR!

KULTURSKOLAN RAKETEN

Björkhagsplan 5-9
121 53 Johanneshov
GPS Icon depicting location-arrow

SJUKANMÄLAN FÖR ELEVER: 0515-43608

LÅGSTADIET / FRITIDS: 08-659 52 21

FÖRSKOLEKLASS: 08-648 14 57

FRITIDSKLUBBEN: 073-426 54 28

AKUTTELEFON: 08-122 01 223  hit ringer du ENDAST i akuta ärenden, som tex ett olycksfall. 

SYNPUNKTER / KLAGOMÅL: Klicka HÄR för information om kontakt

SCROLLA NER FÖR ÖVRIGA KONTAKTER

ALLMÄNNA FRÅGOR: Maila till: info@kulturskolanraketen.se

KULTUROMBUD: Har du information om teater, film mm, maila vårt kulturombud: celia.berndtzen@kulturskolanraketen.se

EKONOMI / FAKTUROR: Maila till: ekonomi@kulturskolanraketen.se

LEDNING

Victor Marx

Ägare / Huvudman victor.marx@kulturskolanraketen.se

Mario Marx

Senior rådgivare mario.marx@kulturskolanraketen.se

Stefan Laurentii

Rektor Telefon: 070-659 07 09
stefan.laurentii@kulturskolanraketen.se

Tanja Marx

Administratör Telefon: 072-89 86 327
Telefontider: Tisdag & Fredag
11:00 - 12:30
tanja.marx@kulturskolanraketen.se

LÅGSTADIET

Sjukanmälan: 0515-43608

Förskoleklass: 08-648 14 57

Lågstadiet / Fritids telefon: 08-659 52 21

Karin Ekheden

Förskoleklass karin.ekheden@kulturskolanraketen.se

Jeanna Bagger Jörgensen

Förskoleklass jeanna.bagger.jorgensen@kulturskolanraketen.se

Linda Strömberg

Mentor klass 1 linda.stromberg@kulturskolanraketen.se

Sanna Jonsson

Mentor klass 2 sanna.jonsson@kulturskolanraketen.se

Sara Huss

Mentor klass 3 sara.huss@kulturskolanraketen.se

MELLANSTADIET

Sjukanmälan: 0515-43608

Tess Nordlinder

Mentor Klass 4, Matte / NO tess.nordlinder@kulturskolanraketen.se

Hans Folkman

Mentor Klass 5, Svenska / SO hans.folkman@kulturskolanraketen.se

Madelene Klein

Speciallärare madelene.klein@kulturskolanraketen.se

William Wiberg

Tema / Mediapedagog / Skyddsombud / Resurs william.wiberg@kulturskolanraketen.se

HÖGSTADIET

Sjukanmälan: 0515-43608

Thomas Lundgren

Mentor Klass 6 / Likabehandlingsansvarig
SO / Tema / Teater
thomas.lundgren@kulturskolanraketen.se

Hilda Sjöström

Mentor Klass 6 / Franska / Engelska hilda.sjostrom@kulturskolanraketen.se

Minna Thullberg

Mentor Klass 7 / Matte / NO minna.thullberg@kulturskolanraketen.se

Clara Lisa Ingemarsdotter

Mentor Klass 7 / trä-och metallslöjd clara.ingemarsdotter@kulturskolanraketen.se

Cristián Canales Leyton

Mentor Klass 8 / Spanska / Musik cristian.canales@kulturskolanraketen.se

Veronika Westlund

Mentor Klass 8 / Bild veronika.westlund@kulturskolanraketen.se

Malin Lager

Mentor Klass 9 / Svenska / Engelska malin.lager@kulturskolanraketen.se

Caroline Lund

Mentor Klass 9 / SO / Drama /
Hem och konsumentkunskap
caroline.lund@kulturskolanraketen.se

Sabine Louvet

Matte / NO sabine.louvet@kulturskolanraketen.se

Cecilia Ehnborg

Textilslöjd cecilia.ehnborg@kulturskolanraketen.se

Astrid Herminge

Idrott och hälsa astrid.herminge@kulturskolanraketen.se

Madelene Klein

Speciallärare madelene.klein@kulturskolanraketen.se

PRAKTISK/ESTETISK VERKSAMHET

Linnea Svedmyr

Musik linnea.svedmyr@kulturskolanraketen.se

Celia Berndtzen

Rörelse celia.berndtzen@kulturskolanraketen.se

Veronika Westlund

Bild veronika.westlund@kulturskolanraketen.se

Caroline Lund

Drama caroline.lund@kulturskolanraketen.se

Cristián Canales Leyton

Musik klass 7 cristian.canales@kulturskolanraketen.se

ELEVHÄLSA & SPECIALLÄRARE

info@kulturskolanraketen.se

Lisa Marx

Speciallärare lisa.marx@kulturskolanraketen.se

Madelene Klein

Speciallärare mellan- och högstadiet madelene.klein@kulturskolanraketen.se

Caroline Ridderstad

Kurator caroline.ridderstad@kulturskolanraketen.se

Pernilla Forsmark

Skolsköterska Telefon: 08-643 63 81
pernilla.forsmark@kulturskolanraketen.se

Dalia Cohen

Skolläkare Maila skolsköterska för vidarekontakt

FRITIDS & FRITIDSKLUBBEN

Lågstadiet / Fritids: 08-659 52 21

Fritidsklubbens mobil: 073-426 54 28

Ninna Pettersson

Fritids ninna.pettersson@kulturskolanraketen.se

Andreas Hedwall

Fritids andreas.hedvall@kulturskolanraketen.se

Kristoffer Labbart

Fritids kristoffer.labbart@kulturskolanraketen.se

Mattias Abrahamsson

Fritids mattias.abrahamsson@kulturskolanraketen.se

Maritza Carpio

Fritids maritza.carpio@kulturskolanraketen.se

Miranda Nielsen

Fritids miranda.nielsen@kulturskolanraketen.se

Celia Berndtzen

Fritids celia.berndtzen@kulturskolanraketen.se

Adrian Montano

Fritids

Viggo Örsan

Fritidsklubben viggo.orsan@kulturskolanraketen.se

Martin Andersson

Fritidsklubben / Fritids martin.andersson@kulturskolanraketen.se

Sanna-Lisa Gesang-Gottowt

Fritidsklubben sanna-lisa.gesang@kulturskolanraketen.se

William Wiberg

Fritidsklubben / Skyddsombud william.wiberg@kulturskolanraketen.se

ELEVASSISTENTER

Martin Andersson

Elevassistent martin.andersson@kulturskolanraketen.se

Sanna-Lisa Gesang-Gottowt

Elevassistent sanna-lisa.gesang@kulturskolanraketen.se

Viggo Örsan

Elevassistent viggo.orsan@kulturskolanraketen.se

Aida Ekblom Carlsson

KÖK

Magnus Hasselgren

Kökschef Telefon: 070-738 78 59

Lars Johannesson

Kock lars.johannesson@kulturskolanraketen.se

Helena Förberg

Köksbiträde helena.forberg@kulturskolanraketen.se

ÖVRIG PERSONAL

Marcus Tagel

Datapedagog marcus.tagel@kulturskolanraketen.se

Melina Hillerberg

SYV- Studie- och yrkesvägledare melina@hillerberg.se

Jörgen Dosthe

Vikariesamordnare / Vaktmästare jorgen.dosthe@kulturskolanraketen.se

Charlie Hansén

Vaktmästare vaktis@kulturskolanraketen.se