Tisdag 24 september

Informationsmöte för att sätta sitt barn i kö till Raketen

17.30 - 19.00

Vecka 44

28 oktober - 1 november

HÖSTLOV

Fredag 20 december

JULAVSLUTNING

Torsdag 9 januari 2020

VÅRTERMINSTART

Vecka 9

24 - 28 februari

SPORTLOV

KULTURSKOLAN RAKETEN

Björkhagsplan 5-9
121 53 Johanneshov
GPS Icon depicting location-arrow

Telefon: 08-659 52 04
E-mail: info@kulturskolanraketen.se

Sjukanmälan för elever tel: 0515-43608

Fritids mobil: 073-438 48 52

Fritidsklubbens mobil: 073-426 54 28

SCROLLA NER FÖR ÖVRIGA KONTAKTER

LEDNING

Kontor: Maila i första hand

cecilia.strandell@kulturskolanraketen.se

Tel: 08-659 52 04

Mario Marx

Huvudman Telefon: 08-659 53 09
mario.marx@kulturskolanraketen.se

Victor Marx

Intendent victor.marx@kulturskolanraketen.se

Stefan Laurentii

Rektor stefan.laurentii@kulturskolanraketen.se

Cecilia Strandell

Skolsekreterare/ekonomiansvarig cecilia.strandell@kulturskolanraketen.se

LÅGSTADIET

Sjukanmälan: 0515-43608

År 2-3: 08-648 14 57

Ing-Marie Eriksson

Förskoleklass ing-marie.eriksson@kulturskolanraketen.se

Linda Nybom

Förskoleklass linda.nybom@kulturskolanraketen.se

Sanna Jonsson

Mentor klass 1 sanna.jonsson@kulturskolanraketen.se

Sara Huss

Mentor klass 2 sara.huss@kulturskolanraketen.se

Linda Strömberg

Mentor klass 3 linda.stromberg@kulturskolanraketen.se

MELLANSTADIET

Sjukanmälan: 0515-43608

Madelene Klein

Mentor åk 4, Matte / NO madelene.klein@kulturskolanraketen.se

Hans Folkman

Mentor åk 5, Svenska / SO hans.folkman@kulturskolanraketen.se

William Wiberg

Tema / Mediapedagog / Resurs william.wiberg@kulturskolanraketen.se

HÖGSTADIET

Sjukanmälan: 0515-43608

Cecilia Ehnborg

Mentor åk 6, Textilslöjd/
Hem och konsumentkunskap
cecilia.ehnborg@kulturskolanraketen.se

Johanna Stenhammar

Mentor klass 6, Engelska och spanska johanna.stenhammar@kulturskolanraketen.se

Minna Thullberg

Mentor åk 7, Matte/NO minna.thullberg@kulturskolanraketen.se

Karin Löf

Mentor åk 7, idrott och hälsa karin.lof@kulturskolanraketen.se

Elin Winberg

Mentor åk 8, Matte/NO/Tema elin.winberg@kulturskolanraketen.se

Simon Schiller

Mentor klass 8, trä-och metallslöjd simon.schiller@kulturskolanraketen.se

Thomas Lundgren

Mentor åk 9, Likabehandlingsansvarig
SO/Tema, Teater
thomas.lundgren@kulturskolanraketen.se

Malin Lager

Mentor åk 9, Svenska/Engelska malin.lager@kulturskolanraketen.se

Jenny Etzell

Franska / Engelska jenny.etzell@kulturskolanraketen.se

PRAKTISK/ESTETISK VERKSAMHET

Ingela Kågebo

Musik ingela.kagebo@kulturskolanraketen.se

Celia Berndtzen

Rörelse celia.berndtzen@kulturskolanraketen.se

Veronika Westlund

Bild veronika.westlund@kulturskolanraketen.se

Caroline Lund

Drama caroline.lund@kulturskolanraketen.se

ELEVASSISTENTER

Martin Andersson

Årskurs 6-7 martin.andersson@kulturskolanraketen.se

Sanna-Lisa Gesang-Gottowt

Högstadiet sanna-lisa.gesang@kulturskolanraketen.se

Christine Sundberg

Förskoleklass christine.sundberg@kulturskolanraketen.se

Viggo Örsan

Årskurs 1 viggo.orsan@kulturskolanraketen.se

ELEVHÄLSA & SPECIALLÄRARE

info@kulturskolanraketen.se

Dahlia Cohen

Skolläkare dahlia.cohen@kulturskolanraketen.se

Pernilla Forsmark

Skolsköterska pernilla.forsmark@kulturskolanraketen.se

Lisa Marx

Speciallärare lisa.marx@kulturskolanraketen.se

Anna Westerfors-Johansson

Kurator anna.westerfors@kulturskolanraketen.se

FRITIDS

Fritids mobil: 073-438 48 52

Fritidsklubben: 073-426 54 28

Ninna Pettersson

Fritids ninna.pettersson@kulturskolanraketen.se

Andreas Hedvall

Fritids andreas.hedvall@kulturskolanraketen.se

Kristoffer Labbart

Fritids kristoffer.labbart@kulturskolanraketen.se

Mattias Abrahamsson

Fritids mattias.abrahamsson@kulturskolanraketen.se

Maritza Carpio

Fritids maritza.carpio@kulturskolanraketen.se

Tanja Marx

Fritids tanja.marx@kulturskolanraketen.se

Viggo Örsan

Fritids viggo.orsan@kulturskolanraketen.se

Sanna-Lisa Gesang-Gottowt

Fritidsklubben / Fritids sanna-lisa.gesang@kulturskolanraketen.se

William Wiberg

Fritidsklubben william.wiberg@kulturskolanraketen.se

Estelle Györki

Fritidsklubben estelle.gyorki@kulturskolanraketen.se

Martin Andersson

Fritidsklubben / Fritids martin.andersson@kulturskolanraketen.se

Celia Berndtzen

Fritids celia.berndtzen@kulturskolanraketen.se

Camilla Tollstoy

Fritids camilla.tollstoy@kulturskolanraketen.se

KÖK

Magnus Hasselgren

Kökschef magnus.hasselgren@kulturskolanraketen.se

Lars Johannesson

Kock lars.johannesson@kulturskolanraketen.se

Camilla Tollstoy

Köksbiträde camilla.tollstoy@kulturskolanraketen.se

VAKTMÄSTARE

Hans Frödin

Vaktmästare hans.frodin@kulturskolanraketen.se

Jörgen Dosthe

Vaktmästare jorgen.dosthe@kulturskolanraketen.se

DATAPEDAGOG

Marcus Tagel

Datapedagog marcus.tagel@kulturskolanraketen.se