Ons 22 aug

HÖSTTERMINSTART

Vecka 44

29 okt - 2 nov

HÖSTLOV

Fre 21 dec

JULAVSLUTNING

Ons 9 jan 2019

VÅRTERMINSTART

Vecka 9

25 feb - 1 mars

SPORTLOV

Ons 6 mars

LOVDAG

Planeringsdag för lärare

Vecka 16

15 - 18 april

PÅSKLOV

Ons 1 maj

LOVDAG

Tor-fre 30-31 maj

LOVDAG

Kristi Himmelsfärd

Tor 6 juni

LOVDAG

Ons 12 juni

SOMMARAVSLUTNING

Kulturskolan Raketen

Björkhagsplan 5-9
121 53 Johanneshov
GPS Icon depicting location-arrow

Telefon: 08-659 52 04
E-mail: info@kulturskolanraketen.se

Ledning

Kontor: 08-659 52 04, 
mån–tis 9-10 | tor-fre 13-14, 
cecilia.strandell@kulturskolanraketen.se

Mario Marx

Huvudman Telefon: 08-659 53 09
mario.marx@kulturskolanraketen.se

Victor Marx

Intendent Telefon: 070-4552455
victor.marx@kulturskolanraketen.se

Stefan Laurentii

Rektor stefan.laurentii@kulturskolanraketen.se

Cecilia Strandell

Skolsekreterare/ekonomiansvarig cecilia.strandell@kulturskolanraketen.se

Lågstadiet

Sjukanmälan: 0515-43608

År 2-3: 08-648 14 57

Ing-Marie Eriksson

Förskoleklass ing-marie.eriksson@kulturskolanraketen.se

Linda Nybom

Förskoleklass linda.nybom@kulturskolanraketen.se

Sara Huss

Mentor klass 1 sara.huss@kulturskolanraketen.se

Linda Strömberg

Mentor klass 2 linda.stromberg@kulturskolanraketen.se

Ida Nordenberg

Mentor klass 3 ida.nordenberg@kulturskolanraketen.se

Mellanstadiet

Sjukanmälan: 0515-43608

Hans Folkman

Mentor åk 4, Svenska / SO hans.folkman@kulturskolanraketen.se

Madelene Klein

Mentor åk 5, Matte / NO madelene.klein@kulturskolanraketen.se

William Wiberg

Tema / Mediapedagog / Resurs william.wiberg@kulturskolanraketen.se

Högstadiet

Sjukanmälan: 0515-43608

Personalrum: 08-659 52 17 / 08-649 03 87

Minna Thullberg

Mentor åk 6, Matte/NO minna.thullberg@kulturskolanraketen.se

Cecilia Ehnborg

Mentor åk 9, Textilslöjd/Hem och konsumentkunskap cecilia.ehnborg@kulturskolanraketen.se

Elin Winberg

Mentor åk 7, Matte/NO/Tema elin.winberg@kulturskolanraketen.se

Malin Lager

Mentor åk 8, Svenska/Engelska malin.lager@kulturskolanraketen.se

Thomas Lundgren

Mentor åk 8, SO/Tema thomas.lundgren@kulturskolanraketen.se

Camilla Svanbäck

Mentor åk 6, idrott och hälsa camilla.svanback@kulturskolanraketen.se

Simon Schiller

Mentor klass 7, trä-och metallslöjd simon.schiller@kulturskolanraketen.se

Johanna Stenhammar

Mentor klass 9, Engelska och spanska johanna.stenhammar@kulturskolanraketen.se

Ruben Brundell

Franska ruben.brundell@kulturskolanraketen.se

Pratisk/Estetisk verksamhet

Ingela Kågebo

Musik ingela.kagebo@kulturskolanraketen.se

Marzenna Kolesnik

Rörelse marzenna.kolesnik@kulturskolanraketen.se

Veronika Westlund

Bild veronika.westlund@kulturskolanraketen.se

Caroline Lund

Drama caroline.lund@kulturskolanraketen.se

Elevassistenter

Martin Andersson

Årskurs 6-7 martin.andersson@kulturskolanraketen.se

Sanna-Lisa Gesang-Gottowt

Årskurs 9 sanna-lisa.gesang@kulturskolanraketen.se

Emy Glas

Förskoleklass emy.glas@kulturskolanraketen.se

Elevhälsa & Speciallärare

info@kulturskolanraketen.se

08-659 52 04

Du hittar oss på Björkhagsplan 5-9, 121 53 Johanneshov:

Dahlia Cohen

Skolläkare dahlia.cohen@kulturskolanraketen.se

Pernilla Forsmark

Skolsköterska pernilla.forsmark@kulturskolanraketen.se

Lisa Marx

Speciallärare lisa.marx@kulturskolanraketen.se

Anna Westerfors-Johansson

Kurator anna.westerfors.johansson@kulturskolanraketen.se

Fritids

Fritids mobil: 073-438 48 52

Fritidsklubben: 073-426 54 28

Ninna Pettersson

ninna.pettersson@kulturskolanraketen.se

Andreas Hedvall

andreas.hedvall@kulturskolanraketen.se

Kristoffer Labbart

kristoffer.labbart@kulturskolanraketen.se

Mattias Abrahamsson

mattias.abrahamsson@kulturskolanraketen.se

Maritza Carpio

maritza.carpio@kulturskolanraketen.se

Tanja Marx

tanja.marx@kulturskolanraketen.se

Sanna-Lisa Gesang-Gottowt

sanna-lisa.gesang@kulturskolanraketen.se

Viggo Örsan

viggo.orsan@kulturskolanraketen.se

William Wiberg

william.wiberg@kulturskolanraketen.se

Estelle Györki

estelle.gyorki@kulturskolanraketen.se

Martin Andersson

martin.andersson@kulturskolanraketen.se

Kök

Magnus Hasselgren

Kökschef magnus.hasselgren@kulturskolanraketen.se

Lars Johannesson

Kock lara.johannesson@kulturskolanraketen.se

Helena Förberg

Köksbiträde helena.forberg@kulturskolanraketen.se

Vaktmästare

Hans Frödin

Vaktmästare hans.frodin@kulturskolanraketen.se

Jörgen Dosthe

Vaktmästare jorgen.dostheJörgen Dosthe

Data pedagog

Marcus Tagel

Datapedagog marcus.tagel@kulturskolanraketen.se