INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

OBS! ÄNDRAT DATUM!!! Möte är denna gång på en onsdag (inte tisdag)!

Onsdag 30 november

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

JULAVSLUTNING

Torsdag 22 december

FRITIDS STÄNGT

Planeringsdag måndag 9 januari 2023

Fritids är stängt

VÅRTERMINSTART

Onsdag 11 januari 2023

Skolan startar igen efter jullovet

INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

OBS!!! Ändrat datum, informationsmöte är denna gång på en måndag (inte tisdag)

Måndag 30 januari 2023

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

SPORTLOV

Vecka 9

Måndag 27 februari -  fredag 3 mars 2023

LOVDAG

Måndag 6 mars

Planeringsdag för lärarna, fritids är öppet

INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

Tisdag 28 mars 2023

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

PÅSKLOV

Vecka 15

Tisdag 11 -  fredag 14 april

INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

Tisdag 25 april 2023

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

LOVDAGAR

Torsdag 18- fredag 19 maj

Kristi Himmelsfärd

INFORMATIONSMÖTE - STÄLLA BARN I KÖ

Tisdag 30 maj 2023

Informationsmöte för att ställa ditt barn i kön till skolan

17:30 - 19:00

Adress:

Björkhagsplan 5-7, Johanneshov

Ingen föranmälan krävs

LOVDAGAR

Måndag 5- tisdag 6 juni

5 juni = klämdag, 6 juni= Nationaldag, röd dag

SOMMARAVSLUTNING

Fredag 9 juni

Skolan slutar för året = sommarlov börjar

KULTURSKOLAN RAKETEN

Björkhagsplan 5-9
121 53 Johanneshov
GPS Icon depicting location-arrow

Sjukanmälan för elever tel: 0515-43608

Lågstadiet / Fritids skoltelefon: 08-659 53 09

Lågstadiet / Fritids utomhus/parktel: 08-648 14 57

Fritidsklubbens mobil: 073-426 54 28

AKUTTELEFON: 08-122 01 223  hit ringer du ENDAST i akuta ärenden, som tex ett olycksfall. Övriga ärenden hänvisas till info@kulturskolanraketen.se

SCROLLA NER FÖR ÖVRIGA KONTAKTER

LEDNING

ALLMÄNNA FRÅGOR: Maila till: info@kulturskolanraketen.se

EKONOMI / FAKTUROR: Maila till: ekonomi@kulturskolanraketen.se

KULTUR: Har du information om teater, film mm, maila vårt kulturombud: ingela.kagebo@kulturskolanraketen.se

Mario Marx

VD mario.marx@kulturskolanraketen.se

Lisa Marx

Huvudman lisa.marx@kulturskolanraketen.se

Stefan Laurentii

Rektor Telefon: 070-659 07 09
stefan.laurentii@kulturskolanraketen.se

Tanja Marx

Administratör Telefon: 072-89 86 327
Telefontider: Tisdag & Fredag
11:00 - 12:30
tanja.marx@kulturskolanraketen.se

LÅGSTADIET

Sjukanmälan: 0515-43608

Lågstadiet / Fritids skoltelefon: 08-659 53 09

Lågstadiet / Fritids utomhus/parktel: 08-648 14 57

Karin Ekheden

Förskoleklass karin.ekheden@kulturskolanraketen.se

Jeanna Bagger Jörgensen

Förskoleklass jeanna.bagger.jorgensen@kulturskolanraketen.se

Sanna Jonsson

Mentor klass 1 sanna.jonsson@kulturskolanraketen.se

Sara Huss

Mentor klass 2 sara.huss@kulturskolanraketen.se

Linda Strömberg

Mentor klass 3 linda.stromberg@kulturskolanraketen.se

MELLANSTADIET

Sjukanmälan: 0515-43608

Hans Folkman

Mentor Klass 4, Svenska / SO hans.folkman@kulturskolanraketen.se

Tess Nordlinder

Mentor Klass 5, Matte / NO tess.nordlinder@kulturskolanraketen.se

Madelene Klein

Speciallärare madelene.klein@kulturskolanraketen.se

William Wiberg

Tema / Mediapedagog / Resurs william.wiberg@kulturskolanraketen.se

HÖGSTADIET

Sjukanmälan: 0515-43608

Minna Thullberg

Mentor Klass 6 / Matte / NO minna.thullberg@kulturskolanraketen.se

Clara Lisa Ingemarsdotter

Mentor Klass 6 / trä-och metallslöjd clara.ingemarsdotter@kulturskolanraketen.se

Elin Winberg

Mentor Klass 7 / Matte / NO / Tema elin.winberg@kulturskolanraketen.se

Peter Jansson

Mentor Klass 7 / Franska / Engelska peter.jansson@kulturskolanraketen.se

Malin Lager

Mentor Klass 8 / Svenska / Engelska malin.lager@kulturskolanraketen.se

Karin Löf

Mentor Klass 8 / Idrott och hälsa / SO karin.lof@kulturskolanraketen.se

Cecilia Ehnborg

Mentor Klass 9 / Textilslöjd /
Hem och konsumentkunskap
cecilia.ehnborg@kulturskolanraketen.se

Thomas Lundgren

Mentor Klass 9 / Likabehandlingsansvarig
SO / Tema / Teater
thomas.lundgren@kulturskolanraketen.se

Cristián Canales Leyton

Spanska / Musik cristian.canales@kulturskolanraketen.se

Caroline Lund

SO / Drama /
Hem och konsumentkunskap
caroline.lund@kulturskolanraketen.se

Madelene Klein

Speciallärare madelene.klein@kulturskolanraketen.se

PRAKTISK/ESTETISK VERKSAMHET

Ingela Kågebo

Musik / Kulturombud ingela.kagebo@kulturskolanraketen.se

Celia Berndtzen

Rörelse celia.berndtzen@kulturskolanraketen.se

Veronika Westlund

Bild veronika.westlund@kulturskolanraketen.se

Caroline Lund

Drama caroline.lund@kulturskolanraketen.se

Cristián Canales Leyton

Musik klass 7 cristian.canales@kulturskolanraketen.se

ELEVHÄLSA & SPECIALLÄRARE

info@kulturskolanraketen.se

Lisa Marx

Speciallärare lisa.marx@kulturskolanraketen.se

Madelene Klein

Speciallärare mellan- och högstadiet madelene.klein@kulturskolanraketen.se

Caroline Ridderstad

Kurator caroline.ridderstad@kulturskolanraketen.se

Pernilla Forsmark

Skolsköterska Telefon: 08-643 63 81
pernilla.forsmark@kulturskolanraketen.se

Dalia Cohen

Skolläkare Maila skolsköterska för vidarekontakt

FRITIDS & FRITIDSKLUBBEN

Lågstadiet / Fritids skoltelefon: 08-659 53 09

Lågstadiet / Fritids utomhus/parktel: 08-648 14 57

Fritidsklubbens mobil: 073-426 54 28

Ninna Pettersson

Fritids ninna.pettersson@kulturskolanraketen.se

Andreas Hedwall

Fritids andreas.hedvall@kulturskolanraketen.se

Kristoffer Labbart

Fritids kristoffer.labbart@kulturskolanraketen.se

Mattias Abrahamsson

Fritids mattias.abrahamsson@kulturskolanraketen.se

Maritza Carpio

Fritids maritza.carpio@kulturskolanraketen.se

Miranda Nielsen

Fritids miranda.nielsen@kulturskolanraketen.se

Viggo Örsan

Fritids viggo.orsan@kulturskolanraketen.se

Celia Berndtzen

Fritids celia.berndtzen@kulturskolanraketen.se

Martin Andersson

Fritidsklubben / Fritids martin.andersson@kulturskolanraketen.se

Sanna-Lisa Gesang-Gottowt

Fritidsklubben sanna-lisa.gesang@kulturskolanraketen.se

William Wiberg

Fritidsklubben william.wiberg@kulturskolanraketen.se

Estelle Györki

Fritidsklubben estelle.gyorki@kulturskolanraketen.se

ELEVASSISTENTER

Martin Andersson

Elevassistent martin.andersson@kulturskolanraketen.se

Sanna-Lisa Gesang-Gottowt

Elevassistent sanna-lisa.gesang@kulturskolanraketen.se

Viggo Örsan

Elevassistent viggo.orsan@kulturskolanraketen.se

KÖK

Magnus Hasselgren

Kökschef Telefon: 070-738 78 59

Lars Johannesson

Kock lars.johannesson@kulturskolanraketen.se

Helena Förberg

Köksbiträde helena.forberg@kulturskolanraketen.se

ÖVRIG PERSONAL

Marcus Tagel

Datapedagog marcus.tagel@kulturskolanraketen.se

Melina Hillerberg

SYV- Studie- och yrkesvägledare melina@hillerberg.se

Jörgen Dosthe

Vikariesamordnare / Vaktmästare jorgen.dosthe@kulturskolanraketen.se

Hans Frödin

Vaktmästare